YÖNETİM KURULU


Ahmet EROĞLU (Halk Sigorta) Genel Başkan

Osman YILDIZ (Hak-İş) Genel Başkan Yardımcısı

İrfan Kemal KARATOSUN (Ziraat Bankası) Genel Başkan Yardımcısı

Abdülkadir SAĞLAM (Halk Bankası) Genel Başkan Yardımcısı

Atıf GÜDÜL (Halk Bankası) Genel Başkan Yardımcısı

Ali KILIÇ (Ziraat Bankası) Genel Başkan Yardımcısı

Saim ESKEN (Ziraat Bankası) Genel Başkan Yardımcısı


Ahmet EROĞLU

1967 yılında Osmaniye’de doğan Eroğlu; 1984 yılında Osmaniye Atatürk Lisesi’ni, 1990’da ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1990-91 tarihleri arasında, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda, bir yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Eğitimi aldı. Ziraat Bankası’nda; Bankacılık Hizmetleri, Bankacılık Kartları ve İnsan Kaynakları birimlerinde uzman olarak çalıştı ve 1997 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atandı. 1993 – 2002 yılları arasında, aynı zamanda, TBMM’de Milletvekili Danışmanlığı görevinde de bulundu. 2002 Seçimlerinde aday olmak için istifa ettikten sonra, 2004 yılında yeniden Ziraat Bankası’ndaki görevine döndü ve Kazakistan Ziraat İnternational Bank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 2008 yılı sonunda aynı bankada Genel Müdür oldu. 2011 Yılında Halk Sigorta Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Eroğlu; bir çok dernek ve vakıfta da kuruculuk ve yöneticilik yapmaktadır. Evli, 3 çocuk sahibi olan Eroğlu, halen Halk Sigorta A.Ş. Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapmakta olup, İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İrfan Kemal KARATOSUN

İrfan Kemal KARATOSUN, Erciyes Üniversitesi Tekstil Teknikerliği Bölümü’nü 1999 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nü 2007 yılında, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İletişim ve Tasarım alanında “Bankacılık ve Kurumsal Kimlik: 2000’li Yıllardan Günümüze Ziraat Bankası Kurumsal Kimliğindeki Değişim” Konulu teziyle Master(MA) programını tamamladı. Orta Anadolu Mensucat’ta Kalite Kontrol bölümünde işçi, ardından sigortacılık alanında Başak Sigorta AŞ’nin Amasya’da yer alan acentesinde Tarım Sigortaları branşında satış sorumlusu olarak çalıştıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası AŞ’de çalışmaya başlayan KARATOSUN, Tasarruf Teşvik Ödemelerinin yapılmaya başlandığı 2004 yılında “Nema Karşılığı Kredi” projesiyle Takdir ve Teşekkür belgesine layık görüldü. Kısa bir dönem Danışmanlık yapan KARATOSUN, Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası AŞ’de çeşitli il ve ilçelerde farklı görev ve pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2013 yılından itibaren de kurucusu olduğu Öz Finans-İş Sendikası’nda Genel Sekreter ve Mali İşler Başkanı olarak çalışmaktadır. 
Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abdulkadir SAĞLAM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1982 yılında Midyat’ta dünyaya geldi. İlk okulu Söğütlü’de orta ve lise eğitimini Midyat’ta okuyan Sağlam, 2005 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde İş Güvencesizliği Algısı, Örgütsel Bağlılık ve İşten Ayrılma Eğilimi Arasındaki İlişki: Bankacılık Sektörü’nde Bir Uygulama Konulu teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sağlam, 2007-2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankasında Denetçi olarak görev yapmıştır. 2015-2016 tarihleri arasında Kayyım Heyetiyle birlikte Koza İpek Basın ve Basım San. Tic.A.Ş, Koza İpek Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş ve ATP Koza Turizm San.Tic. A.Ş şirketlerinde Genel  Müdür olarak çalışmıştır. Başkent Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans alanında doktora yapmaktadır. Çeşitli dergilerde ve kongrelerde makaleleri ve tebliğleri bulunmaktadır. Çok iyi derecede Arapça  ve İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atıf GÜDÜL

1987 yılında Konya/Karapınar’ da doğan Güdül; 2004 yılında Karapınar Lisesi’ni, 2008’de Mersin Üniversitesi muhasebe bölümünü, 2010’da Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. 2008’ de Türkiye Halk Bankası A.Ş. Karapınar/Konya Şubesinde de göreve başladı. Evli, 1 çocuk sahibi olan Güdül, halen Türkiye Halk Bankası A.Ş Bakanlıklar Şubesinde görev yapmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali KILIÇ

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi-Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksek Okulu-İşletme Muhasebe Bölümünden mezun oldu.1976-1982 yılları arasında Etibank Genel Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan Kılıç; 1982-1992 yılları arasında Türkiye Öğretmenler Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ali Kılıç; 1992-2003 yılları arasında T. Halk Bankası A.Ş.’nin çeşitli şubelerinde Müdür olarak görev yapmış olup 2005-2011 yılları arasında Şube Operasyonları Daire Başkanı, 2005-2011 yılları arasında ise Genel Müdür Danışmanı olarak görev yaptı. Ağustos/2011’den itibaren T.C. Ziraat Bankası AŞ’de Genel Müdür Danışmanlığına getirilen ve halen bu görevini sürdüren Ali Kılıç, bu görevinin yanı sıra 2013-2017 tarihleri arasında Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ziraat Bankası Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saim ESKEN

1969 Kulu/Konya doğumlu olan ESKEN, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. iş yaşamına 1991 yılında TC. Ziraat Bankası Sistem Servisleri Müdürlüğünde başlamış, uzun yıllar İnsan Kaynaklı Bölüm Başkanlığının çeşitli kademelerinde görev yapmıştır. 2015 yılından itibaren de T.C. Ziraat Bankası’nın Güvenlik Merkezi Yöneticisi olarak çalışmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osman YILDIZ

Dr. Osman YILDIZ, 1967 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesinde doğdu. İlkokulu  Hendek-Aksu Köyü ilkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı.

Yıldız;

-          Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi- Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler Bölümünde( BA) 1990 yılında tamamladı.

-          Çukurova Üniversitesi, İktisat Bölümü (MBA) 1993,

-          London School of Economics’te Avrupa Çalışmaları (MSc) 1995,

-          İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi-Uluslar arası İlişkiler Bölümü (PhD-Doktora) 2006,

programlarını tamamladı.

Yıldız, 1991 yılından itibaren, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Danışmanı ve Dış ilişkiler Sorumlusu olarak çalışmakta olup 1 Kasım 2011’den itibaren Genel Sekreter görevini yürütmektedir.

Yıldız Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)’nun üç dönemdir Yönetim Kurulu üyesidir.

Yıldız, ETUC ve ITUC İcra Kurulları ve ILO Yıllık Konferansları, AB, Mesleki Eğitim Danışma Komitesi (ACVT)’nin iki dönemden beri üyesidir.  AB ve BM başta olmak üzere, 100’e yakın ülkede, sosyal, ekonomik ve çalışma hayatı içerikli konferans, seminer,  workshop ve kongrelere katılarak geniş bir uluslararası tecrübeye sahiptir.

Yıldız, AB ve ILO gibi uluslararası organizasyonların katkıları ile, sendikal haklar, iş sağlığı ve güvenliği, çocuk işçiliği ve  sosyal diyalog gibi çalışma hayatının değişik konularda proje hazırlama ve uygulama deneyimine sahiptir.

Yıldız’ın, kitap ve makale şeklinde bazı yayınları bulunmaktadır.

Yıldız, iyi derecede İngilizcenin yanısıra orta düzeyde Almanca  bilmektedir.

Yıldız, evli olup, iki oğlu ve bir kızı olmak üzere üç çocuğa sahiptir.