SENDİKAMIZ ERZURUM ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SENDİKAMIZ ERZURUM ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  • 17 Ağustos 2021, 12:41
  • 458 görüntülenme
  • 6 dk tahmini okuma süresi

Öz Finans İş Sendikası Erzurum Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu'nun katıldığı 1. Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına aday olan Habibe Savaş, delegelerin tam desteğini alarak Erzurum Şube Başkanı olarak seçildi.

Programa Ziraat Bankası Bölge Başkanı Mahmut Şencan, Halk Bankası Eski Bölge Koordinatörü Hanifi Özünal, Ziraat Bankası İstasyon Şube Müdürü Ümmet Bilmez, Halk Bankası Erzurum Şube Müdürü Gökhan Yiğit, Hak-İş Erzurum İl Başkanı Şahin Girmenç, Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları, Şube Başkanları ile üyelerimiz ve davetliler katıldı.

Program 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal marşının okunması ile başladı.

Programda Ziraat Bankası Bölge Başkanı Mahmut Şencan, Halk Bankası Eski Bölge Koordinatörü Hanifi Özünal, Halk Bankası Erzurum Şube Müdürü Gökhan Yiğit, Hak-İş Erzurum İl Başkanı Şahin Girmenç selamlama konuşması gerçekleştirdi.

 

Sendikamız Erzurum Şube Başkanı Habibe Savaş yaptığı konuşmada Erzurum Şubesi hakkında bilgi vererek, "Bugün burada bir araya gelmemizin ilk tohumları yani Erzurum Şube Başkanlığının kuruluşu 2021 yılı Ocak ayında atılmıştı. Genel merkez yönetimimizin 2021 yılında almış olduğu karar doğrultusunda, üyelerimize dokunup, onların yanında olduğumuzu göstermek için 14 ilde genel merkezimize bağlı irtibat ofisleri açıldı. Birisini de Erzurum’a açıldı.  Ofisimize, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Bayburt ve Tunceli illerinde bulunan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Ziraat katılım Bankası'na bağlı toplamda 82 şube ve birim 850 üyemiz bulunmakta. Ocak 2021 yılında faaliyete başladığımız günden beri Erzurum Şubemize bağlı tüm banka şubelerimiz ziyaret edilmiş ve üyelerimizin bizlere ve temsilci arkadaşlarımıza iletilen talep ve sorunları gerek bölge yöneticilerimizle, gerekse genel merkezimize iletilerek çözüm bulma konusunda azami gayret gösterilmiş, sorunların muhataplarına iletilmesi sağlandı."

 

Pandemi döneminde bankalarımız fedakârca işlerini aksatmadan ülke ekonomisine katkı sunmayı sürdürdüler diyen Savaş, "Geçtiğimiz yıl başlayan ve Tüm Dünya’da olduğu gibi, ülkemizi de derinden etkileyen Covid-19 Pandemisinde en büyük sınavı Sağlık çalışanlarının yanında, banka çalışanı arkadaşlarımızda verdi.  Yaşanan fiziksel izolasyon sonucunda pek çok insan evlerinden çıkamaz iken Banka çalışanı arkadaşlarımız ekonomimizin duraksamasını engellemek için şubelerinde çalışarak salgının ekonomiye zararını en aza indirmek için fedakarca mücadele etti. Bu olağanüstü dönemde ülkemiz ekonomik çarklarının dönmesi adına büyük bir özveriyle göstermiş olduğunuz çalışmalarınızdan ötürü sendikamız adına hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca salgında hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, hasta olan arkadaşlarımıza da yüce Rabbimden şifa diliyorum."

 

ACI GÜNLER YAŞIYORUZ

Geçtiğimiz yıldan bu yana yaşadığımız Covid-19 pandemisi ve şimdi de yaşadığımız felaketler dolayısıyla acı günler yaşıyoruz diyen Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, "Covid-19 Pandemesi dönemini yaşadık ve inşallah artık atlatıyoruz. Hem bizim için hem de Dünya için ciddi bir tehditti. Yaşamımızı, çalışma şeklimizi değiştirdi. Hala sıkıştırmaya devam ediyor. İnşallah bu süreci atlatırız. Bu süreçte hayatını kaybeden banka çalışanı arkadaşlarımıza Allah'tan Rahmet diliyorum. Hastalarımıza da şifalar diliyorum. Ciddi bir kriz tehdidi altında gibiyiz. Her gün yeni bir sınavla karşılaşıyoruz. Bir süre yangın felaketi ile sarsıldık. Yangınlar kontrol altına alınsa da devam edenler var. Bu yangınlarda Güney bölgemizde ciddi manada ormanlarımızı feda ettik. Yangınlarla mücadelede hayatını kaybedenler oldu. Allah'tan rahmet diliyorum. Son günlerde ise sel felaketleri yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan hayatını kaybedenler oldu. Banka çalışanlarımızdan bir güvenlik görevlisi arkadaşımız selin ortasında kalan bir aileyi görüyor. Arkadaşımız 3 yaşındaki çocuğu kurtarıyor ve geride kalanlarında kurtarmak isterken kendisi hayatını kaybediyor. Ertuğrul kardeşimiz inşallah şehitler arasındadır."

 

ÇALIŞANLARIMIZ GÜZEL AHLAKLI OLMALI

Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, üyelerimizin görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek çevresine faydalı birer insan olmaları gerektiğini anlatarak şunları söyledi; "Gönderilen bütün dinlerin ortak amacı insanları güzel ahlaklı yapmaktır. Güzel ahlaklı olmalıyız. Ahlaklı Bankacı, ahlaklı tacir, ahlaklı sanayici, ahlaklı müşteri, ahlaklı işveren, ahlaklı yönetici olacağız. Bankada çalışanlar olarak sözleşmemizde ne yazıyorsa hepsini yerine getireceğiz. Sözleşmede yazdığı şekilde kurallara uyacağız. Bu bizim ahlakımızın gereğidir. Biz sorumluluk sahibi olacağız. Sorumluluğumuzun farkında olarak hepimizde buna rehberlik edeceğiz. İyi insan olacağız. İyi insan olmak demek İbadetimizi yapalım, işimize gidip gelelim demek değildir. İyi insan iyiliği dokunan insan demektir. Birinin elinden tutabiliyorsanız, birisine iyiliğiniz dokunuyorsa, bu iyi insandır. Hak-İş konfederasyonu olarak Dünya'da mağduriyet yaşayan kim varsa onun yanındayız. Gazze'de, Balkanlarda, Uzak Doğuda, başka bir din mensubu da olsa onun yanında yer alıyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız."

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Şube Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Habibe Savaş, Ahmet Gürbüz, Nurdan Aktaş, Aydın Perktaş, Murat Yaşar.

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri; Emrullah Çamli, Ali Hancı, Ercan Önder.

Şube Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; İnan Tanas, Melik Cengiz, Ekrem Arıcı.